یوگا در کرج, آموزش آساناها

 


آموش آساناهای یوگا 

باشگاه علمی تخصصی یوگا پرنده آزاد 

 	Paschimottanasana, yoga, asana, پسچیموتان آسانا, کشش کامل پشت, آسانا, کلاس یوگاکرج, یوگای استان البرز,آموزش یوگا در کرج, کلاس یوگا در کرج, باشگاه یوگا در کرج, یوگا, یوگاکرج, یوگا کرج ,یوگا در کرج, یوگا عظیمیه, باشگاه یوگا, Yoga, یوگا برای بانوان, یوگا البرز, مدیتیشن, یوگا استان البرز, یوگای بانوان کرج, یوگاالبرز, باشگاه یوگا, یوگا در البرز,

 آموزش پسچی موتان آسانا / کشش کامل پشت /paschimottanasana / back stretching pose


در این وضعیت پشت بدن تحت کشش کامل قرار می گیرد. پسچیما (paschima ) به معنای غرب است و غرب تشبیه و کنایه ای از پشت بدن می باشد. واژه اوتان (uttan ) نیز یعنی کشش شدید، بنابر این پسچی موتان به معنی کشش کامل پشت است.

در کتابهای باستانی بیان شده است که این آسانا موجب افزایش اشتها، کاهش چاقی و درمان بیماری ها می گردد.

  ,Paschimottanasana,yoga,asana,کرج یوگا,یوگا,یوگاکرج,کلاس یوگاکرج,کلاس یوگااستان البرز,پسچیموتان آسانا,کشش کامل پشت,آسانا,یوگا,سلامتی,جوانی,پرنده آزاد یوگا, نحوه اجرای آسانا :

1/ در وضعیت دانداسانا قرار گیرید یعنی بر روی زمین بنشینید و پاها را صاف به طرف جلو بکشید. پنجه پاها را اکتیو نگهدارید. (کف پاها را به زمین عمود کنید.)

2/ ستون فقرات را به سمت بالا کشیده و طول بالا تنه را افزایش دهید.

3/ با یک یک دم عمیق دست ها را به سمت بالا کشیده و با بازدم از مفصل ران به جلو و به سمت پاها خم شوید. سپس به میزان مناسب و با توجه به دامنه حرکتی خود. با دست ها ساق و یا پنجه های پا را بگیرید. (توجه داشته باشید که دست ها را صاف و کشیده نگه دارید.) در انتها آرنج ها را از طرفین خم کنید.

4/ توجه داشته باشید که زانوها صاف، پشت کشیده، عضلات صورت رها و تنفس ها جاری و روان باشد.

5/ درصورت انعطاف عضلات پشت پاها از مفصل ران بیشتر به طرف پاها خم شوید و قفسه سینه را بر روی ران ها و پیشانی را در مقابل ساق پاها قرار دهید.

6/ مدت زمان ماندن در این حالت، از 20 الی 30 ثانیه شروع و با تمرین مداوم می توانید این زمان را به 1 الی 3 دقیقه افزایش دهید.

7/ برای برگشت از وضعیت، ابتدا دم گرفته و سر را بالا بیاورید و بعد با آرنج های صاف و کشیده دست ها را بالا بکشید و فاصله بین ناف تا جناغ سینه را طویل کنید، سپس با بازدم آرام دست ها را پایین آورده و بدن را رها کنید.

  ,Paschimottanasana,yoga,asana,کرج یوگا,یوگا,یوگاکرج,کلاس یوگاکرج,کلاس یوگااستان البرز,پسچیموتان آسانا,کشش کامل پشت,آسانا,یوگا,سلامتی,جوانی,پرنده آزاد یوگا,

 ,Paschimottanasana,yoga,asana,کرج یوگا,یوگا,یوگاکرج,کلاس یوگاکرج,کلاس یوگااستان البرز,پسچیموتان آسانا,کشش کامل پشت,آسانا,یوگا,سلامتی,جوانی,پرنده آزاد یوگا,تذکر مهم 1/:

بهیچوجه عمل خم شدن به جلو و یا برگشت از حرکت را با حرکات سریع و ناگهانی انجام ندهید.

 ,Paschimottanasana,yoga,asana,کرج یوگا,یوگا,یوگاکرج,کلاس یوگاکرج,کلاس یوگااستان البرز,پسچیموتان آسانا,کشش کامل پشت,آسانا,یوگا,سلامتی,جوانی,پرنده آزاد یوگا,تذکر مهم 2/: توجه داشته باشید که در تمام حرکات خم به جلو یوگا با چرخش درست لگن، ستون فقرات را صاف نگهدارید و ناحیه شکم را به جای جمع نمودن گسترش دهید.

 ,Paschimottanasana,yoga,asana,کرج یوگا,یوگا,یوگاکرج,کلاس یوگاکرج,کلاس یوگااستان البرز,پسچیموتان آسانا,کشش کامل پشت,آسانا,یوگا,سلامتی,جوانی,پرنده آزاد یوگا,تذکر مهم 3/: اگر از انعطاف پذیری مطلوبی برخوردار نیستید می توانید از یک پتوی لوله شده در زیر زانوهای خود استفاده کنید.

 ,Paschimottanasana,yoga,asana,کرج یوگا,یوگا,یوگاکرج,کلاس یوگاکرج,کلاس یوگااستان البرز,پسچیموتان آسانا,کشش کامل پشت,آسانا,یوگا,سلامتی,جوانی,پرنده آزاد یوگا,چاکرای مورد توجه : سوادهیستانا و مانیپورا چاکرا

 	Paschimottanasana, yoga, asana, پسچیموتان آسانا, کشش کامل پشت, آسانا, کلاس یوگاکرج, یوگای استان البرز,آموزش یوگا در کرج, کلاس یوگا در کرج, باشگاه یوگا در کرج, یوگا, یوگاکرج, یوگا کرج ,یوگا در کرج, یوگا عظیمیه, باشگاه یوگا, Yoga, یوگا برای بانوان, یوگا البرز, مدیتیشن, یوگا استان البرز, یوگای بانوان کرج, یوگاالبرز, باشگاه یوگا, یوگا در البرز,

 ,Paschimottanasana,yoga,asana,کرج یوگا,یوگا,یوگاکرج,کلاس یوگاکرج,کلاس یوگااستان البرز,پسچیموتان آسانا,کشش کامل پشت,آسانا,یوگا,سلامتی,جوانی,پرنده آزاد یوگا,کاربرد های کمکی برای درمان :

فشارخون بالا

بی خوابی

سینوزیت

افتادگی مقعد

ناراحتی های دوران قعدگی

کم کاری تیروئید

زخم های روده ای

مشکلات کلیوی

برونشیت

دیابت

میگرن

سرماخوردگی

صرع

یبوست

بی اشتهایی

 ,Paschimottanasana,yoga,asana,کرج یوگا,یوگا,یوگاکرج,کلاس یوگاکرج,کلاس یوگااستان البرز,پسچیموتان آسانا,کشش کامل پشت,آسانا,یوگا,سلامتی,جوانی,پرنده آزاد یوگا,فوائد وضعیت :

1/ باعث کشش و تقویت عضلات و تاندون های پشت پاها، ستون فقرات و شانه ها می گردد.

2/ به کاهش استرس، فشارهای عصبی، اضطراب، خستگی و سردرد کمک کرده و ذهن را آرام می سازد.

3/ اندام های درون شکم و پهلوها را تحریک و تقویت می سازد و هضم و جذب غذا را بهبود می بخشد.

4/ موجب افزایش گردش خون در اعصاب و مهره های کمری و همچنین منطقه لگنی می گردد.

5/ علائم یائسگی و ناراحتی های دوران قاعدگی را کاهش می دهد.

6/ با تنظیم قند خون برای بیماران مبتلا به دیابت مفید است.

7/ موجب تقویت دستگاه گوارش، آسان شدن هضم غذا و افزایش حرکات روده ای می گردد.

8/ موجب کاهش چربی بدن مخصوصا شکم و پهلوها می گردد.

9/ موجب افزایش انعطاف پذیری ستون مهره ها و رفع خمیدگی کمر می گردد.

 ,Paschimottanasana,yoga,asana,کرج یوگا,یوگا,یوگاکرج,کلاس یوگاکرج,کلاس یوگااستان البرز,پسچیموتان آسانا,کشش کامل پشت,آسانا,یوگا,سلامتی,جوانی,پرنده آزاد یوگا,تذکر مهم 4/: اگر دچار یبوست هستید از انجام طولانی مدت این وضعیت خودداری کنید چون به جای درمان سبب تشدید یبوست می شود، اما تمرین این وضعیت برای مدت زمان کوتاه به درمان یبوست کمک می کند.

 ,Paschimottanasana,yoga,asana,کرج یوگا,یوگا,یوگاکرج,کلاس یوگاکرج,کلاس یوگااستان البرز,پسچیموتان آسانا,کشش کامل پشت,آسانا,یوگا,سلامتی,جوانی,پرنده آزاد یوگا,موارد منع و احتیاط :

مبتلایان به آسیب های کمری، سیاتیک شدید، مشکلات حاد قلبی، و زخم های شکمی (زخم معده، اثنی عشر و روده) حرکت را با احتیاط و مشورت با پزشک و تحت نظارت مربی مجرب اجرا کنید. همچنین در آسم و اسهال تمرین را با احتیاط کامل انجام دهید.

 آموزش یوگا در کرج,باشگاه یوگا در کرج,کلاس یوگا در کرج,

شاداب و توانا باشید 

باشگاه یوگا پرنده آزاد