یوگا در کرج, آموزش آساناها

 

 

  آموزش آساناهای يوگا

باشگاه علمی تخصصی يوگا پرنده آزاد  

,آساناهای یوگا,آموزش آساناها,,آموزش یوگا در کرج, کلاس یوگا در کرج, باشگاه یوگا در کرج, یوگا, یوگاکرج, یوگا کرج ,یوگا در کرج, یوگا عظیمیه, باشگاه یوگا, Yoga, یوگا برای بانوان, یوگا البرز,yoga,  مدیتیشن, یوگا استان البرز, یوگای بانوان کرج, یوگاالبرز, باشگاه یوگا, یوگا در البرز, باشگاه برتر کرج, باشگاه برگزیده البرز,باشگاه نمونه, اشترآسانا, YOGA, Asana, وضعیت شتر, قلب, گشایش فلب, تقویت انرژی, حس خوشایند, درمان افسردگیKamel Pose, Ushtrasana, پرنده آزاد یوگا


وضعیت شتر / اشترآسانا / Kamel Pose / Ushtrasana

ناحیه قلب به دلیل تجربیات دردناک زندگی، غالبا می تواند منقبض و دچار گرفتگی شود. آساناهای یوگا که موجب باز شدن ناحیه قلب می شوند ابزاری عالی برای رهایی از تنش و احساسات دشوار هستند. وضعیت های گشاینده قلب یوگا همچنین کمک می کنند تا حال فردی که یوگا را تجزبه می کند، بهتر شود، افسردگی تسکین پیدا کند و سطوح انرژی تقویت گردند. یکی از وضعیت های گشاینده قلب در یوگا، اشتراسانا است.

,باشگاه یوگاکرج,یوگا,اشترآسانا,YOGA,Asana,وضعیت شتر,قلب,گشایش فلب,تقویت انرژی,حس خوشایند,درمان افسردگیKamel Pose, Ushtrasana, ,پرنده آزاد یوگا, تذکر : قبل از تمرین این وضعیت مطمئن شوید که با چند بار تمرین سلام بر خورشید، بدن شما گرم و آماده پذیرش این آسانا است.

اشتراسانا (وضعیت شتر)

Ushtra به معنای شتر بوده و وضعیت شتر یکی از موثرترین آساناهای یوگا برای باز کردن ناحیه قلب است. وضعیت شتر نه تنها تمام فضای خالی قفسه سینه را بسط میدهد، بلکه همچنین غدد تیروئید و پاراتیروئید را نیز تحریک می کند و بدین سبب به تقویت تعادل هورمونی بدن کمک می نماید. این آسانا همچنین موجب کشیدگی زیاد عضلات و تاندون های کمر، شکم و پهلوها شده و انعطاف پذیری ستون فقرات را افزایش مس دهد، بنابر این جوانی ستون مهره ها را تضمین مینماید!

,باشگاه یوگاکرج,یوگا,اشترآسانا,YOGA,Asana,وضعیت شتر,قلب,گشایش فلب,تقویت انرژی,حس خوشایند,درمان افسردگیKamel Pose, Ushtrasana, ,پرنده آزاد یوگا, نحوه اجرای آسانا :

1/ در وضعیت دو زانو ( واجر آسانا ) بنشینید . (اگر زانوهای حساسی دارید، یک حوله یا پتو را تا کنید و زیر زانوهای خود قرار دهید.)

2/ زانوها را به اندازه عرض لگن باز نگهدارید و بر روی دو زانو بایستید به طوریکه ران ها عمود بر زمین و ساق پاها به موازات هم باشند. اگر از انعطاف قابل قبولی برخوردار هستید روی پاها را بر روی زمین قرار دهید، در غیر اینصورت به جای روی پاها، پنجه های پا را بر روی زمین بگذارید تا فشار و وزن بدن بر روی زانوها به حداقل خود رسیده و دست ها نیز راحت تر به به پاها برسند. سر را نیز راستای ستون فقرات نگهدارید. اجازه ندهید زانوهایتان به سمت بیرون بچرخند، ران ها را به سمت همدیگر بچرخانید و روی پاها و یا پنجه پاها را برای اتکای بیشتر محکم بر روی تشک فشار دهید.

3/ دست ها را بر روی لگن بگذارید، بطوریکه کف دست ها بر روی قسمت بالایی باسن و سر انگشتان به سمت پایین باشند.

4/ یک دم عمیق و کامل بگیرید و با بازدم آرام به عقب خم شوید تا اینکه به مرز و محدوده حرکتی خود برسید، یعنی نقطه ای که احساس کشش عمیقی می کنید ، اما درد ندارید. اگر ناراحتی گردن دارید، چانه خود را به سمت قفسه سینه نگهدارید. اما اگر احساس ناخوشایندی ندارید، می توانید برای کشش بیشتر گلو، گردن و سر را به عقب رها کنید.

توجه : دقت کنید که فشاری به گردن وارد نشود و و گلو منقبض نباشد.

5/ به مدت 30 ثانیه تا یک دقیقه در وضعیت باقی بمانید. (بین سه تا پنج تنفس )

6/ برای بازگشت از وضعیت دست ها را یک به یک رها کرده و به سمت لگن، نزدیک مفصل ران بیاورید. دم بگیرید و با فشار دادن مفصل ران به سمت پایین سر و تنه را بالا بکشید.

7/ آرام از وضعیت خارج شده و دو بار دیگر نیز تمرین را تکرار کنید. در نهایت آرام و بدون هیچ تنشی از وضعیت خارج شده و برای چند دقیقه با بدنی رها و آرام در وضعیت کودک یا بالاسانا استراحت کنید و اثر آسانا را مورد بررسی قرار دهید.

,باشگاه یوگاکرج,یوگا,اشترآسانا,YOGA,Asana,وضعیت شتر,قلب,گشایش فلب,تقویت انرژی,حس خوشایند,درمان افسردگیKamel Pose, Ushtrasana, ,پرنده آزاد یوگا, وضعیت مکمل : بالاسانا ( وضعیت کودک )

,باشگاه یوگاکرج,یوگا,اشترآسانا,YOGA,Asana,وضعیت شتر,قلب,گشایش فلب,تقویت انرژی,حس خوشایند,درمان افسردگیKamel Pose, Ushtrasana, ,پرنده آزاد یوگا, چاکرای مورد توجه : سوادهیستانا ( چاکرای دوم ) و یا ویشودهی چاکرا ( چاکرای پنجم )

,باشگاه یوگاکرج,یوگا,اشترآسانا,YOGA,Asana,وضعیت شتر,قلب,گشایش فلب,تقویت انرژی,حس خوشایند,درمان افسردگیKamel Pose, Ushtrasana, ,پرنده آزاد یوگا, فواید :

انبساط کامل جلوی بدن، مچ پا، ران، کشاله ران، شکم ، قفسه سینه و گردن

تقویت کننده عضلات پسواس ( تا کننده عمقی مفصل ران ) و تقویت ماهیچه ها و عضلات پشت

اصلاح استقرار بدن

تحریک اندام های شکمی و لگن

کاهش و از بین رفتن گوژپشتی و اصلاح عیوب آناتومیکی شانه ها

تاثیر مثبت در کاربرد قلب و غده لوزالمعده و افزایش حجم ریه ها

مفید برای سیستم گوارش و تولید مثل

,باشگاه یوگاکرج,یوگا,اشترآسانا,YOGA,Asana,وضعیت شتر,قلب,گشایش فلب,تقویت انرژی,حس خوشایند,درمان افسردگیKamel Pose, Ushtrasana, ,پرنده آزاد یوگا, کاربردهای کمکی برای درمان :

ناراحتی های تنفسی

التیام کمر درد خفیف

برطرف شدن خستگی

کاهش اضطراب و استرس

بهبود مشکلات قاعدگی

تنظیم کار غده تیروئید

رفع یبوست ( به علت کشش ایجاد شده بر جدار معده و روده )

,باشگاه یوگاکرج,یوگا,اشترآسانا,YOGA,Asana,وضعیت شتر,قلب,گشایش فلب,تقویت انرژی,حس خوشایند,درمان افسردگیKamel Pose, Ushtrasana, ,پرنده آزاد یوگا, موارد احتیاط و محدودیت :

مشکلات شدید قلبی

میگرن

فشارخون بالا و یا پایین

صدمات گردن و یا ناراحتی های کمر

در مشکلات زانو از یک پتو و یا حوله تا شده را در زیر زانوهای خود استفاده کنید.

,باشگاه یوگاکرج,یوگا,اشترآسانا,YOGA,Asana,وضعیت شتر,قلب,گشایش فلب,تقویت انرژی,حس خوشایند,درمان افسردگیKamel Pose, Ushtrasana, ,پرنده آزاد یوگا,

شاداب و سلامت باشید 

باشگاه یوگا پرنده آزاد