♥ بسم الله الرحمن الرحيم

بیوگرافی مدیر و مؤسس باشگاه علمی تخصصي يوگا پرنده آزاد کرج

باشگاه منتخب ، برگزیده و برتر توسط اداره کل ورزش و جوانان استان البرز

باشگاه علمی تخصصی یوگا پرنده آزاد کرج Parandeazad Yoga Center سیمین صدیق ابراهیم نیا کلاس های تخصصی یوگا استان البرز Yoga یوگا باشگاه یوگاکرج باشگاه نمونه استان البرز,کلاس یوگا استان البرز, 

باسلام و ستايش خداوند مهربان و قلبي آکنده از مهر، سيمين صديق ابراهيم نيا دبير تربيت بدني بازنشسته آموزش و پرورش هستم. سوم تير ماه 1340 در تهران بدنيا آمدم. آغاز کارم در آموزش و پرورش به سال 1359 برمي گردد، يعني زماني که با عنوان جهاد ورزشي توفيق خداوند نصيبم شد و من به عنوان دبير تربيت بدني قدم در راه تعليم و تربيت گذاشتم. بعد از آن به صورت حق التدريس و در مقطع راهنمايي به کار خود ادامه دادم. يادم مي آيد که از همان ابتدا به کارم علاقه فراواني داشتم و هنوز هم احساس مي کنم هيچ شغلي نمي تواند مرا به اندازه  پیشه معلمي خوشحال کند.

در سال 1361 ازدواج کردم و در سال 1363 همزمان با تولد اولين فرزندم به استخدام رسمي آموزش و پرورش درآمدم. سال 1368 هم پسرم به دنيا آمد. هم اکنون دخترم در رشته پزشکي عمومي فارغ التحصيل شده و مشغول آماده سازي خود جهت ادامه تحصيل در مراحل تخصصي می باشد و پسرم نيز در رشته تلويزيون و هنرهاي ديجيتالي و همچنین کارگردانی تحصیلات خود را به اتمام رسانده است. خود نيز مدرک کارشناسي تربيت بدني را از دانشگاه تربيت معلم دريافت کرده ام، اما عشق به دانستن همچنان در من پا برجاست و به امر پژوهش علاقه بسياري دارم. بيش از 70 مورد تأليف، پژوهش، ترجمه و مقاله در زمينه هاي مختلف تعليم و تربيت ارائه داده ام که تعدادي از آن ها در نشريات معتبر داخلي به چاپ رسيده است. يک جلد کتاب نيز با عنوان سوگ کودکان در زمينه روانشناسي کودکان به چاپ رسانده ام که حاصل دو سال کار مشاوره اي و تحقيقاتي با کودکان و نوجوانان بي سرپرست سازمان بهزيستي است. در کنار تمام فعاليت هايم از سال 1372 پژوهش، تحقيق و بررسي در زمينه يوگا را هم آغاز نموده ام که با ياري خداوند ماحصل آن را بزودي در کتابي به چاپ خواهم رساند.

سال تحصيلي 84-1383 مربي و معلم نمونه در سطح منطقه، سال تحصيلي 85-1384 مربي و معلم نمونه استان، سال تحصيلي 87-1386 مربي و معلم نمونه در سطح کشور و همچنين در سال 1386 پژوهشگر برگزيده کشور شناخته شدم و به طور کلي داراي 120 عنوان تقدير و تشويق در سطح بين المللي، کشوري، استاني و منطقه اي مي باشم که تمامي آنها ماحصل سخنرانی ها، کنفرانس ها ،.. و نيز پژوهش هايم در علوم تعليم و تربيت است. در اسفند ماه سال 1392 سعادت این را یافتم تا گواهینامه آموزشی در رشته مدیریت پیشرفته ورزشی صادره از دفتر معاونت راهبردی رياست جمهوری را نیز به مجموعه عناوین خود بيافزایم که دریافت این گواهینامه را افتخاری برای خود می دانم. در خصوص دوره هاي کارآموزي در حين خدمت نيز داراي 2170 ساعت دوره کارآموزي هستم که به گفته همکارانم رقم بالايي محسوب مي شود. در کنار تدريس در امر مشاوره نيز فعاليت گسترده اي داشته، به مدت دو سال نيز در کميته نظام پيشنهادات آموزش و پرورش به عنوان عضو فعال همکاری داشته ام. با رشته هاي مختلف ورزشي آشنايي کافي دارم و در رشته هاي مختلف ورزشي از جمله: واليبال، بدمينتون، شطرنج، تنيس روي ميز و ... و همچنین ووشو، تاي چی چوان و يوگا موفق به دريافت کارت مربيگري شده ام، البته دوره مربيگري پیشرفته بين المللي يوگا را در هند نيز گذرانيده و مدرک يوگا الينس خود را از ريشي کش هندوستان دريافت کرده ام. در دوره دو ساله يوگا درماني دانشگاه تهران نيز موفق به کسب رتبه اول در بين 190 نفر شرکت کننده اين دوره گرديده ام. در حيطه آساناهای یوگا (مقدماتی، متوسطه و پیشرفته)، تکنیک های تنفسی یوگا، مدیتیشن، يوگاي کودکان، يوگانيدرا، يوگا بال، پارتنریوگا، دوره ويژه جوان سازي با يوگا، آنتی گراویتی یوگا، یوگای صورت، دوره کامل حقوق ورزشی، آناتومی و یوگا، دوره تخصصی یوگای پیشرفته، خواچوان کونگ فو، خواچوان ووشو، آمادگی جسمانی و ... داراي مدرک رسمي از فدراسيون ورزش هاي همگاني، فدراسیون ووشو جمهوری اسلامی ایران و انجمن يوگاي کشور هستم. همچنين در زمينه علوم وابسته به يوگا منجمله آيورودا، طراحي نظم به شيوه فنگ شويي و ... نيز مدارکي معتبر از دانشگاه تهران و چوپرا سنتر را دارا مي باشم. در آبان ماه سال 1395 نیز گواهینامه "دوره تعالی معنوی" را از مرکز آموزشی ارتش جمهوری اسلامی ایران دریافت نمودم. در سالهای 1394 و 1395 نیز با کمال افتخار به عنوان بازنشسته نمونه در سطح استان البرز شناخته شده ام.

به نظر من زندگي يک تابلو بزرگ سفيد است. تابلويي که هر کدام از ما سهمي در طرح زدن بر روي آن داريم. اي کاش نقشي که ما بر دنيا مي زنيم آن را زيباتر کند. نقشي آنچنان نيک که پابرجا بماند. زندگي بزرگترين موهبتي است که خالق هستي به ما بخشيده است. موهبتي براي رشد و تعالي و مجالي براي تکامل، پس اين فرصت کوتاه را نبايد از دست داد. براي در مسير بودن، می بايست دوست داشتن را دوست بداريم. راز تعالي انسان ها در همين است. سراسرِ زندگي پيامبران، عرفا و بزرگان، نغمه زيباي عاشقانه زيستن است و بس. پس با مهر ورزيدن به همه چيز، با عبادت کردن، با دعا کردن و با ارسال بهترين تصورات و تفکرات ذهني براي همه کس و همچنين با خدمت کردن به خلق خدا، راه تعالي براي خود ما هموار مي شود. ابتدا يک رضايت تدريجي تمام وجود ما را فرا مي گيرد و سپس خشنودي از مؤثر زيستن وجودمان را احاطه مي کند و نهايتاً سرور از بودن در مسير الهي بر ما حاکم مي گردد. من در تاريخ 15/ 12/ 1387 به افتخار بازنشستگي نائل شدم و از آنجا که معتقدم اعتبار ما در عرصه جهان هستي از آگاهي ، انديشه ، کلام و تعهد ما بدان حاصل مي شود و رسالت ما در مسير رشد بودن دائمي است ، لذا در آغازي ديگر از اسفند ماه 1391 در ادامه سفر زيبای زندگي و معرفي راه يوگا مطابق با آداب، فرهنگ و تفکرات اسلامي- ايراني دست خود را در دست همسفران متعهد و پرتوانم می گذارم تا شايد با اين اقدام موجي ايجاد شود که نهايتاً خود بر آن سوار خواهم بود، زيرا آنچه که خالصانه تقديم مي کنيم دريافت کننده آن نيز خواهيم بود. این خدمت ناچيز، هديه من به تمامي شما عزيزان در مهر و دوستي است. باشد تا از زندگي بیشتر لذت ببريد و رضایت خاطر، آرامش، زيبایی و شادماني حقيقي را تجربه کنيد.

از خداوند به پاس همه چيز قدردانم و شکر گزار درگاهش، مي دانم تمام موهبت ها و حکمت هاي او در درک من نمي گنجد ولي همين که مي دانم لطفش همواره شامل حال من و همگان است خوشحالم و سپاسگزار.

اميد دارم همواره چون بهاران سرسبز باشيد

با احترام و سپاس 

مدير و مؤسس باشگاه علمی تخصصي يوگا پرنده آزاد کرج 

         سيمين صديق ابراهيم نيا   

♥ باشگاه علمی تخصصی یوگا پرنده آزاد کرج ♥Parandeazad Yoga Center ♥ سیمین صدیق ابراهیم نیا ♥ کلاس های تخصصی یوگا و تای چی در استان البرز ♥