باشگاه علمی تخصصی یوگا پرنده آزاد

,باشگاه یوگا,یوگا,آموزش یوگا در کرج, کلاس یوگا در کرج, باشگاه یوگا در کرج, یوگا, یوگاکرج, یوگا کرج ,یوگا در کرج, یوگا عظیمیه, باشگاه یوگا, مدیتیشن, مراقبه, یوگا برای بانوان, یوگا البرز,yoga, Meditation, یوگا استان البرز, یوگای بانوان کرج, یوگاالبرز, یوگا در البرز, ریلکسیشن, تنفس درمانی, آرامش درمانی , باشگاه یوگا کرج, یوگاعظیمیه, یوگا عظیمیه, یوگامهرشهر, یوگا مهرشهر, یوگا گوهردشت, یوگاگوهردشت, یوگا البرز, یوگا, کلاس یوگا, یاشگاه بانوان, یوگای تخصصی کرج, باشگاه یوگاکرج, یوگای خوب, یوگا البرز, باشگاه برتر کرج, باشگاه برگزیده البرز, مرکز یوگای استان البرز,یوگا, کلاس یوگا, یاشگاه بانوان,راه یوگا,سیمین صدیق ابراهیم نیا,پرنده آزاد یوگا, 

قدرت درمانگر یوگا

مطالعات جدید نشان داده است که یوگا قدرت درمانی دارد. یوگا به افراد کمک می کند تا ریلکس و رها شوند، ضربان قلب را آرام می کند که این امر برای افراد دارای فشار خون بالا بسیار مهم و حیاتی است. آساناهای یوگا انعطاف پذیری و کشش را در بدن بیشتر کرده و برای افرادی که از درد پشت رنج می برند آرامش به همراه می آورد.

مطالعات جدید در زمینه اثرات یوگا که از ابزارهای بیولوژیکی نیز برای تایید نتایج استفاده کرده اند نشان می دهد که سلام بر خورشید و سگ سر پایین می توانند التهاب را، که در واقع پاسخ سیستم ایمنی بدن به انواع آسیب هاست، کاهش دهد. این مسئله از این نظر اهمیت دارد که التهاب در بیماری های مزمنی مانند ناراحتی های قلبی، دیابت و آرتریت دیده می شود و البته یکی از دلایلی که افراد  مبتلا به سرطان پس از درمان خود برای ماه ها و یا حتی سال ها احساس خستگی می کنند نیز التهاب است.

محققان 200 بیمار مبتلا به سرطان سینه که قبلا اصلا یوگا کار نکرده بودند را انتخاب کردند. نیمی از آنها همانند قبل توجهی به یوگا نکرده، در حالیکه نیمی دیگر دو بار در هفته به مدت 90 دقیقه برای 12 هفته در کلاس یوگا شرکت کردند و تشویق شدند که در خانه نیز تمرینات را انجام دهند. نتایج این مطالعه که توسط "جانیک گلاسر" در دانشگاه اوهایو انجام گرفت نشان داد که گروهی که یوگا تمرین کرده بودند سه ماه پس از آنکه درمان پایان یافته بود شکایت کمتری از خستگی داشتند و سرزنده تر بودند.

شواهد آزمایشگاهی

در طول مطالعه تنها به گزارش افراد بسنده نشد بلکه محقق دیگری که در بخش ایمونولوژی و ژنتیک پزشکی کار می کرد به دنبال دلایل و شواهد آزمایشگاهی بیشتری رفت. وی سه سیتوکاین (پروتئینی در خون که نشانه ای از التهاب است) را مورد بررسی قرار داد.

آزمایش خون قبل و بعد از انجام یک دوره سه ماهه یوگا نشان داد که هر سه مارکر یا نشانگر التهاب حدود 10 تا 15 درصد کاهش پیدا کردند. هیچ کس بطور دقیق نمی داند که چطور ممکن است یوگا التهاب را در افراد نجات یافته از سرطان سینه کاهش دهد، اما محققان معتقدند به جهت اینکه پروسه درمان سرطان اغلب با استرس، خستگی و خواب ناکافی برای بیمار همراه است. کمبود خواب موجب خستگی شده و خستگی نیز باعث التهاب می شود. این تحقیقات نشانگر آن است که یوگا موجب کاهش استرس و خواب بهتر نیز می گردد.

ترجمه : اعظم حدادی عضو فعال باشگاه یوگا پرنده آزاد

برگرفته از سایت:  National Geographic

باشگاه یوگا پرنده آزاد

باشگاه یوگا,باشگاه یوگا در کرج,یوگا,آموزش یوگا در کرج, کلاس یوگا در کرج, باشگاه یوگا در کرج, یوگا,باشگاه برتر کرج,بهترین باشگاه,