تغذیه سالم و تناسب اندام با يوگا

باشگاه علمی تخصصی یوگا پرنده آزاد

 ,یوگا,آموزش یوگا در کرج, کلاس یوگا در کرج, باشگاه یوگا در کرج, یوگا, یوگاکرج, یوگا کرج ,یوگا در کرج, یوگا عظیمیه, باشگاه یوگا, مدیتیشن, مراقبه, یوگا برای بانوان, یوگا البرز,yoga, Meditation, یوگا استان البرز, یوگای بانوان کرج, یوگاالبرز, یوگا در البرز, ریلکسیشن, تنفس درمانی, آرامش درمانی , باشگاه یوگا کرج, یوگاعظیمیه, یوگا عظیمیه, یوگامهرشهر, یوگا مهرشهر, یوگا گوهردشت, یوگاگوهردشت, یوگا البرز, یوگا, کلاس یوگا, یاشگاه بانوان, یوگای تخصصی کرج, باشگاه یوگاکرج, یوگای خوب, یوگا البرز, باشگاه برتر کرج, باشگاه برگزیده البرز, مرکز یوگای استان البرز,یوگا, کلاس یوگا, یاشگاه بانوان, ,تغذیه در یوگا

روش درمانی مایر و تشابه آن با علم آیورودا

در طب آیورودا از سم‌زدایی روده بزرگ به عنوان یکی از مهمترین راهکارهای کسب سلامت مطلوب یاد شده است. نتایج مطالعات اندیشمندان حوزه سلامت نیز بیانگر این است که سلامت روده ها ارتباطی معنی دار با سلامت کل بدن دارد. سمومی که بر اثر تغذیه نامناسب در روده بزرگ تجمع می یابد در صورتی که پاکسازی نگردد به کبد و خون باز جذب شده و موجب بیماری شده و البته این باز جذب  که باعث سمی شدن کبد یا خون نیز می گردد، خستگی مفرط، سردرد و ناراحتی های گوارشی را هم به همراه خواهد داشت. روش درمانی مایر که در ادامه به اختصار معرفی می گردد همان روش پاكسازی روده است که در علم آیورودا نیز بر آن تأکید فراوانی شده است. البته این پاکسازی تنها روزه و یا پرهیز غذایی نبوده و در این روش راهکارهای خاصی برای فرد به اجرا گذاشته می شود، هر چند موارد روزه های درمانی و پرهیز های غذایی را نیز شامل می گردد. به اعتقاد دكتر مایر دستگاه گوارش اغلب افراد آلوده بوده و به جهت اين آلودگی است که کارکرد صحیحی ندارد. مواد زائد و عفونی روده ها عامل اصلی مسمومیت فرد و موجب از دست رفتن سلامتی می گردد و او را به سمت بیماری های مختلف سوق می دهد.

در این روش روده ها می بایست از مسیر صحیح و طبیعی خود یعنی از دهان به پایین پاكسازی شوند و اولین مرحله نیز از بزاق دهان آغاز می گردد. یکی از نتایج جالب توجه این روش این است که در طول درمان حتی یبوست های مزمن چندین ساله در عرض چند روز درمان شده و مشکلاتی مانند آلرژی های غذایی و امراض مشابه دیگر نیز برطرف می شوند. همچنین بسیاری از افراد در طی درمان كاهش وزن پیدا می كنند و به وزن مناسب  و متعادل خود می رسند.

روش مایر به دو شیوه مختلف قابل اجراست یكی روش سرپایی و دیگری روش گذراندن دوره پاكسازی در اقامتگاهی است كه توسط خود وی تأسیس شده است. اقامتگاهی در محل یك چشمه آب معدنی به نام كارلسباد واقع در چكسلواكی امروز که هم اکنون نیز پس از گذشت سال ها پس از مرگ وی به درمان بیماران به این روش می پردازد و افرادی مشهور و ثروتمند حتی از آمریكای شمالی به این مرکز جهت درمان مراجعه می نمایند.

در این روش عوامل مختلفی در درمان نقش دارند از جمله استفاده از محلول نمكی و شستشوی روده با آن، مصرف دم كرده های گیاهی، ماساژ شكم و انواع رژیم های غذایی مانند رژیم غذایی شیر و نان بربری بیات! در این رژیم بیماران باید شیر را بخورند! و نان بربری را كه سه روز مانده و تقریبا بیات شده و در اثر خوب جویدن و مخلوط شدن با بزاق كاملا مایع شده است را بنوشند! این رژیم موجب استراحت و شفای دستگاه گوارش می شود. البته در كنار آن سایر رژیم های غذایی توام با پرهیز غذایی به همراه مشاوره و آموزش روش صحیح غذا خوردن نیز وجود دارد.

روش درمانی مایر برای بسیاری از بیماری ها از جمله: اختلالات عصبی، چاقی، روماتیسم، نقرس، افزایش چربی خون، فشار خون بالا، مشكات قلبی، دردهای عصبی عضلانی و از همه مهم تر اختلالات گوارشی مفید است. در آمریکا و اروپا افراد مختلفی از قبیل سیاستمداران، تجار، پزشكان، مدیران و دیگر اقشار مرفه و ثروتمندی که از عهده هزینه های بالای این اقامتگاه بر می آیند به این شیوه درمان روی می آورند. آنها دوره دو تا سه هفته ای اقامتی (یا دروه چند ماهه سرپایی همراه با ویزیت هفتگی ) را بخاطر نتایج آن یعنی سم زدایی، احساس جوانی و طراوت و پاكیزگی بدن دوست دارند بخصوص كه بیماری هایشان شفا می باید و اثرات درمانی آن تا ماه ها پایدار می ماند. دوره اقامتی که تقریبا سه هفته  به طول می انجامد، درمانی اساسی بوده و می توان به طور روز به روز درمان را با توجه به قواعد تشخیصی و ارزیابی درمان تنظیم و اصلاح نمود. نهایتا افراد تحت درمان با احساس سلامتی کامل دروه را به پایان می رسانند و دوباره به شغل و زندگی پر استرس خود و رژیم های غذایی ناسالم بر می گردند. اکثر آنها پس از یكسال مجدداً نزد پزشك معالج خود بر می گردند و تقاضای انجام دوره ای دیگر را مطرح می كنند، اما برخی از این افراد به طور كلی شیوه زندگی خود را تغییر داده و با احساس سلامتی و شادمانی دائمی که تجربه می کنند به گروه مبلغین شیوه درمانی مایر در می آیند .

دکتر فرانتس اگزاور مایر مبدع این روش درمانی در سال 1875 در اتریش متولد شد و در سن نود سالگی در حالی که كاملا هشیار و سرحال بود از دنیا رفت.

,یوگا,آموزش یوگا در کرج, کلاس یوگا در کرج, باشگاه یوگا در کرج, یوگا,آموزش تغذیه سالم, روش درمانی مایر,لازم به ذکر است افرادی که به هر دلیلی در سلامت کامل نیستند و یا از بیماری خاصی رنج می برند قبل از انجام هر درمان جایگزین منجمله روش های درمانی پاکسازی روده بزرگ می بایست با پزشک معالج خود مشورت داشته باشند و از انجام خودسرانه اینگونه درمان ها پرهیز نمایند. اما توصیه کلی ما این است: آب و شیر را بخورید، نان و غذا را بنوشید!!!

 ,یوگا,آموزش یوگا در کرج, کلاس یوگا در کرج, باشگاه یوگا در کرج, یوگا,آموزش تغذیه سالم, روش درمانی مایر,

سلامتی و آرامش شما آرزوی ماست

باشگاه یوگا پرنده آزاد