تغذیه سالم و تناسب اندام با یوگا

باشگاه علمی تخصصی یوگا پرنده آزاد کرج

 يوگی باجان++yogi tea+ یوگی تي  کانون علمی تخصصی یوگا پرنده آزاد کرج+ چای یوگي+

چای یوگی بنوشید

شاید نام چای یوگی را شنیده باشید . چایی که به آن چای یوگا يا «یوگی تی» هم گفته می شود . دستور تهیه این چای از یوگی معروف «باجان» آمده است که چای یوگی را در دهه شصت میلادی ، به غرب شناساند . یوگی باجان مؤسس چای با نشان تجارتی «چای یوگی» است که به سادگی در سوپر مارکت های غرب یافت می شود . در این بخش طرز تهیه اين چای که بسادگی آماده می شود را به تقدیمتان می کنیم .

زمان آماد شدن چای : 3 ساعت

مواد لازم :

ـ آب 2 ليتر

ـ دانه میخک 15 عدد

ـ دانه فلفل 20 عدد

ـ دارچین نسائیده 3 قلم

ـ دانه هل کوبیده که اول پوست آن را کنده باشید 20 عدد

ـ زنجبیل تازه قطعه قطعه شده (نیازی به پوست کندن ندارد) 8 تکه

ـ چای معمولی یا برگ چای سیاه بدون کافئین نصف یک قاشق چای خوری یا تقریبا باندازه 1 تا 2 عدد چای کیسه ای

ـ شیر (روزانه یا شیر سویا) به میزان دلخواه

ـ عسل به میزان دلخواه

بسم الله الرحمن الرحيم+يوگا استان البرز+کانون تخصصی یوگا پرنده آزاد کرج+سیمین صدیق ابراهیم نیا+یوگا+سلام بر خورشید +سوریاناماسکارا+ فوائد سلام برخورشید+yoga+ SURYA NAMASKAR+ +Surya Namaskar or Sun Salutation Pose+تمرينات وينياسافلو+vinyasaflowyoga+breath+فعال شدن چاکراها+ تقويت هاله نورانی+افزایش سطح انرژي+فعال سازی سیستم سمپاتیک و پاراسمپاتیک+افزایش فاکتورهاي آمادگی جسمانی در بدن+سیستم ورزشی هوازی+هيپوتالاموس++غده پينه آل يا صنوبری+ باشگاه علمی تخصصی یوگا پرنده آزاد کرج+

طرز تهیه :

آّب را به جوش می آوریم . دانه های میخک را ریخته و می گذاریم به مدت یک دقیقه بجوشند . سپس دانه های کوبیده هل ، دانه های درسته فلفل ، قلم دارچین و نیز زنجبیل را اضافه می کنیم . در ظرف را بسته و می گذاریم 30 دقیقه بجوشد . سپس دمای اجاق را کم می کنیم و می گذاریم -1 الی 2 ساعت آرام آرام ، ریز جوش بزند . پس از آن ظرف را از روی شعله اجاق بر می داریم و چای سیاه را اضافه کرده و صبر می کنیم تا خنک شود . آن را صاف کرده و در یخچال می گذاریم . هر بار که بخواهیم یک فنجان از اين چای را بنوشیم ، به اندازه مورد نیاز آن را دوباره گرم کرده و پس از رسیدن به دمای 50 تا 60 درجه شیر و عسل را به آن اضافه می کنیم و چای آماده نوشیدن است! این چای را بنوشید و از آن لذت ببرید . حتی اگر با يوگا آشنایی نداريد ، نوشیدن اين چاي پس از یک روز پرکار و یا پر تنش آرامشی دلپذیر را به شما می بخشد .

نوش جان و گواراي وجود

باشگاه علمی تخصصی یوگا پرنده آزاد