آخرین اخبار 

به همت معاونت ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان همایش توانمندسازی مدیران زن باشگاه های ورزشی سراسر کشور در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

,وزارت ورزش و جوانان,معاونت ورزش بانوان کشور,رباب شهریان,آکادمی ملی المپیک,همایش توانمندسازی مدیران زن باشگاه های ورزشی سراسر کشور,باشگاه یوگا پرنده آزاد کرج,سیمین صدیق ابراهیم نیا,  

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، رباب شهریان معاون امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان در اين همایش که صبح روز دوشنبه 30 شهریور ماه در آکادمی ملی المپیک برگزار شد، این همایش را در راستای نشست نیازسنجی بانوان باشگاه دار عنوان کرد و باشگاه ها را اثرگذارترین بخش در توسعه فرهنگ جامعه دانست.

وی با اشاره به ساختار ورزش بانوان در وزارتخانه و در پی آن تشکیل ساختاری منسجم در بخش بانوان استان ها، اظهار داشت: علاوه بر استان های ما، در میان پنجاه و یک فدراسیون، بانوان در 45 رشته فعال هستند؛ لذا بخش مدیریتی این حوزه باید تقویت شود.

شهریان با تاکید به دیدگاه های مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و دکتر گودرزی در خصوص توسعه ورزش همگانی و قهرمانی زنان، گفت: وزارت ورزش و جوانان در دولت یازدهم توسعه ورزش بانوان را در اولویت برنامه های خود قرار داده است.

معاون امور ورزش بانوان در عین حال اضافه کرد: این معاونت در 4 محور اصلی برنامه های خود را پیش می برد؛ ارتقاء ورزش همگانی، توسعه ورزش قهرمانی و ارائه الگوی شایسته از دختران مسلمان ایران، توجه به امر آموزش و موضوعات فرهنگی این اصول را تشکیل می دهند.

او در همین خصوص گفت: نگاه ما به ورزش تک بعدی نیست چرا که اعتقاد داریم ورزش مقوله ای فرهنگی و ارزش های زیادی را در خود جای داده است که ما با کمک مدیران باشگاه ها در صدد تبلور این ارزش ها هستیم.

شهریان در ادامه با اشاره به برخی افتخارات بانوان در عرصه بین الملل، اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که بحث حضور زنان و دختران در رویدادهای برون مرزی را دو چندان می کند، حضور محجبه این ورزشکاران و نشان دادن توانمندی بانوان ایرانی است، بانوانی که در باشگاه های شما پرورش یافته اند.

معاون وزیر همچنین با بررسی شاخص های سلامت در میان بانوان کشور، گفت: چاقی و کم تحرکی، بیماری های قلبی، عروقی، پوکی استخوان و مشکلات روحی و روانی از جمله آسیب هایی هستند که مردم ایران به خصوص بانوان با آن مواجه هستند و با بررسی عوامل این مشکلات به اهمیت ونقش ورزش بیشتر پی می بریم.

وی در ادامه وضعیت سلامت زنان کشور را نگران کننده توصیف کرد و افزود: اگر نتوانیم در رسانه ملی برای این قشر از جامعه برنامه جامعی تعریف کنیم این وضعیت سازماندهی نخواهد شد و به عبارتی بدون آگاهی سازی عمومی نمی توان هدف گذاری جامعی داشت.

او با تاکید به گسترش ورزش همگانی و قهرمانی در کنار هم، اضافه کرد: باشگاه داران به عنوان اثرگذارترین افراد در ورزش حرفه ای و قهرمانی کشور محسوب می شوند و باید همانند دنیا به سمت و سوی ایجاد باشگاه های « دوستدار سلامت» برویم.

,وزارت ورزش و جوانان,معاونت ورزش بانوان کشور,رباب شهریان,آکادمی ملی المپیک,همایش توانمندسازی مدیران زن باشگاه های ورزشی سراسر کشور,باشگاه یوگا پرنده آزاد کرج,سیمین صدیق ابراهیم نیا,

شهریان با اشاره به ساختار ماده 5 در وزارت ورزش و جوانان، گفت: هدف ما دخالت در امور باشگاه ها نیست و ما به دنبال استانداردسازی فضاهای ورزشی کشور هستیم. متاسفانه در باشگاه ها کنار امر ورزش فعالیت های غیر از ورزش و لوکس نیز ارائه می شود که موجب به حاشیه رفتن این اماکن خواهد شد.

معاون امور ورزش بانوان با بیان این که توجه به کیفیت و سلامت باید در اولویت امور اماکن ورزشی قرار گیرد، افزود: ما در تلاشیم تا استانداردهایی را تعریف کنیم تا بر اساس آن باشگاه ها درجه بندی و سطح بندی شوند؛ این امر میسر نمی شود مگر با همکاری و تعامل بیشتر ما با شما.

همایش توانمندسازی مدیران زن باشگاه های ورزشی سراسر کشور صبح روز دوشنبه 30 شهریورماه، با حضور 50 مدیر و نخبه باشگاهداری،در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

 ,وزارت ورزش و جوانان,معاونت ورزش بانوان کشور,رباب شهریان,آکادمی ملی المپیک,همایش توانمندسازی مدیران زن باشگاه های ورزشی سراسر کشور,باشگاه یوگا پرنده آزاد کرج,سیمین صدیق ابراهیم نیا,

لازم به ذکر است مدیریت باشگاه یوگا پرنده آزاد  خانم سیمین صدیق ابراهیم نیا و مدیریت باشگاه دلفین سرکار خانم مفخم به عنوان دو باشگاه منتخب از استان البرز در اين همایش حضور داشتند و در پایان این همایش نیز به کلیه شرکت کنندگان گواهی شرکت از وزارت ورزش و جوانان اعطاء گردید.

باشگاه دوستدار سلامت بانوان استان البرز 

  باشگاه علمی تخصصی یوگا پرنده آزاد کرج