♥♥♥ پیام هفته ♥♥♥

 ♥ مرکز تخصصی یوگای استان البرز ♥ باشگاه یوگا پرنده آزاد کرج ♥ تسلیت و تعزیت فرا رسیدن اربعین سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین ( ع ) ♥ سفر زیبای زندگی ♥ حضور آگاهانه در زندگی ♥ اربعين و عرفان ♥ اربعين در فرهنگ عاشورا ♥ حس حضور دائمی خداوند ♥ آکادمی یوگا در کرج ♥ باکتی یوگا ♥ کارما یوگا ♥ اربعین راز هستی ♥ خودسازی ♥ خودشناسی ♥

اربعين حسينی، تکرار ياد و خاطره حماسه سازان کربلاست، سلام بر حسين و اربعينش، سلام بر اربعين و زائرانش! و سلام بر اندوه های دل آنان که به سوغات بر مزار کشتگان، عشق بردند و به مويه نشستند. یا جسین (ع) به شوق زيارت صحن و سرای جان فزايت، اربعين شهادتت را به سوگ می نشينيم . . .

و اربعين از رازهای هستی است و اربعين حسين (ع) روز بسط لطف اوست بر پيروان و دوستدارانش. و در مقام حسين (ع) همين بس که در زيارت اربعينش خطاب به جدشان محمد مصطفی (ص) و پدر بزرگوارشان حضرت علی (ع) و مادر گرامي شان فاطمه (س) ميگوييم که خداوند عزاداری شما را در رثاء حسين (ع) فبول فرمايد.

 اربعين در فرهنگ عاشورا

در فرهنگ عاشورا، اربعين به چهلمين شب شهادت حسين بن علی(ع) گفته ميشود که مصادف با روز بيستم ماه صفر است. از سنتهای مردمی گرامی داشت چهلم مردگان است، که به ياد عزيز فوت شده خويش، خيرات و صدقات ميدهند و مجلس ياد بود بر پا ميکنند، در روز بيستم صفر نيز، شيعيان، مراسم سوگواری عظيمی را در کشورها و شــــهرهای مختلف به ياد عاشورای حسينی بر پا ميکنند. عاشقان و پيروان آن امام، در سحال اســـــرار اربعين به ذکر پرداخته و باران اشکبار چشم خويش را با مظلوميت حسين و يارانش پيوند می زنند. اين راه، راه تداوم عشق است و بی گمان هيچگاه بی رهرو نخواهد بود.

اربعين و عرفان

اربعين از رازهای هستی بوده و خصوصيت عدد چهل و اسرار نهفته در آن برای ما روشن نيست. البته چه بسا، با توجه به ويژگی ‏های انسان، «چهل بار» تکرار يک رفتار پسنديده موجب ملکه معنوی و تعميق آن رفتار و قابليت نزول فيض خاص خداوند می ‏شود. در فرهنگ اسلامی هم عدد چهل (اربعين) جايگاه ويژه ای دارد.  چله نشينی برای رفع حاجات، حفظ کردن چهل حديث، اخلاص چهل صباح، کمال عقل در چهل سالگی، دعا برای چهل مؤمن و . . . از اين نمونه ها میباشد.

  فرا رسيدن اربعين شهادت پنجمين اهل کساء، سيد الشهداء و سرور آزادگان جهان، حضرت امام حسين بن علی ( عليهم السلام )

 را به تمامی آزادگان جهان تسليت عرض می نماييم.

باشگاه علمی تخصصی یوگا پرنده آزاد کرج